Авторизация на порталеРегистрация на портале

Авторизация на портале

Авторизуясь на www.stockworld.com.ua Вы получаете доступ к расширенному функционалу портала: комментированию публикаций, организации встреч и участию в мероприятиях, созданию собственного профиля и просмотру профилей других зарегистрированных пользователей портала
РегистрацияЗабыли пароль?
Также Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях. Вы автоматически принимаете на себя условия Правил поведения на портале, а также условий перепечатки и другого использования материалов портала
Авторизация на порталеРегистрация на портале
Также Вы можете зарегистрироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях :
21.06.2022 | 10:19
270
0

НБУ змінив окремі підходи до оцінки банками кредитного ризику

НБУ змінив окремі підходи до оцінки банками кредитного ризику

Національний банк вніс зміни до низки нормативно-правових актів, що визначають пруденційні підходи до оцінки кредитного ризику.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Ці зміни спрямовані на забезпечення своєчасної та адекватної оцінки банками розміру кредитного ризику, недопущення втрати банками ліквідності, що загалом має сприяти забезпеченню їхньої стабільної діяльності та здатності належним чином виконувати свої зобов'язання перед вкладниками та іншими кредиторами.

По-перше, внесено зміни до правил роботи банків у зв'язку із запровадженням в Україні військового стану, якими з початку війни було встановлено тимчасові особливості здійснення оцінки кредитного ризику.

Такі особливості були запроваджені підтримки банків у наданні ними гнучких умов кредитних канікул для позичальників у період невизначеності.

З поступовим відновленням економіки від шоку перших днів повномасштабної війни НБУ розпочинає поступове повернення до загальноприйнятих підходів щодо оцінки кредитного ризику.

Це сприятиме реалістичній оцінці банками та НБУ рівня втрат та належному плануванню заходів щодо відновлення банками капіталу.

Зокрема, змінами до правил відновлюються вимоги щодо:

- щомісячного/щоквартального погашення боргу в обсязі, не менше, ніж сума нарахованих доходів згідно з бухгалтерським обліком, як обов'язкової умови для оцінки активів на груповій основі та за спрощеним підходом;

- розрахунку кількості днів прострочення погашення боргу. Така вимога поновлюється з 30 червня 2022 року. Водночас кількість днів прострочення погашення боргу в період з 25 лютого до 29 червня (включно) до розрахунку не прийматимуться.

Крім того, змінами до правил запроваджується вимога до банків здійснювати аналіз усієї наявної інформації про стан застави на територіях, що зазнали наслідків військової агресії.

Якщо банку стане відомо з будь-яких джерел інформації про втрату або значне пошкодження застави, це має бути взято до уваги при оцінці кредитного ризику.

Водночас, змінами до правил запроваджено деякі додаткові пом'якшення вимог щодо оцінки кредитного ризику, що стимулюватиме банки до здійснення своєчасної реструктуризації кредитів для підтримки платоспроможних боржників, а саме:

- банки мають право не визнавати дефолту за кредитами, довгострокова реструктуризація, якими призводить до зменшення нинішньої вартості майбутніх грошових потоків (NPV) більш ніж на 10%;

- призупинено дію ознак високого кредитного ризику, визначення яких ґрунтується на фінансових результатах та борговому навантаженні позичальників.

Крім того, з метою сприяння підтримці ліквідності банків скасовано обмеження на здійснення операцій із пов'язаними з банком особами – материнським банком/материнською фінансовою установою (нерезидентами) щодо обміну іноземної валюти на умовах "своп" у межах 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів .

По-друге, щоб полегшити банкам процес оцінки кредитного ризику, внесено зміни до положення про визначення банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, якими передбачено розширення можливостей банків щодо застосування спрощених підходів до оцінки кредитного ризику, що ґрунтуються на стані обслуговування, а саме:

- збільшено з 5 млн. гривень до 20 млн. гривень розмір кредитів юридичним особам, оцінку яких банк вправі здійснювати на груповій основі;

- збільшено з 0,1% до 0,2% основного капіталу банку у розмірі боргу за активами боржників, які банк має право оцінювати за спрощеним підходом.

Крім того, з метою подальшого наближення вимог положення № 351 до європейських пруденційних підходів запроваджено вимогу про визнання дефолтними знецінених активів на третій стадії зменшення корисності, які визнані такими згідно з МСФЗ та нормативно-правовими актами Національного банку України з бухгалтерського обліку.

По-третє, ухвалено рішення про внесення змін до інструкції щодо порядку регулювання діяльності банків в Україні щодо зниження зі 150% до 100% ваги ризику (RWA) за споживчими незабезпеченими кредитами.

Це дозволить банкам використати накопичений капітал на часткове покриття збитків, завданих військовою агресією РФ.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Оставить комментарий0
Для того, чтобы оставлять комментарии Вам нужно войтивойти или зарегистрироватьсязарегистрироваться.
Последние новости рубрики:
Stockworld's telegram
Подробнее