Авторизация на порталеРегистрация на портале

Авторизация на портале

Авторизуясь на www.stockworld.com.ua Вы получаете доступ к расширенному функционалу портала: комментированию публикаций, организации встреч и участию в мероприятиях, созданию собственного профиля и просмотру профилей других зарегистрированных пользователей портала
РегистрацияЗабыли пароль?
Также Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях. Вы автоматически принимаете на себя условия Правил поведения на портале, а также условий перепечатки и другого использования материалов портала
Авторизация на порталеРегистрация на портале
Также Вы можете зарегистрироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях :
29.06.2022 | 11:51
430
0

НБУ обговорив зі страховиками нові вимоги до звітності

НБУ обговорив зі страховиками нові вимоги до звітності, які будуть запроваджені після війни

Національний банк обговорив зі страховиками нові вимоги до звітності, які будуть запроваджені після війни.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Національний банк провів онлайн-зустріч із представниками страхового ринку, на якій обговорили проект змін у звітності страховиків.

У зустрічі взяли участь 230 учасників – представників страхових компаній та професійних асоціацій, серед яких керівники, головні бухгалтери та фінансові директори.

Необхідність реалізації нових вимог зумовлена ​​європейським вектором розвитку українського ринку страхування та необхідністю забезпечити його прозорість, надійність та платоспроможність.

Ці засади визначено Законом України "Про страхування".

У ході зустрічі із страховиками регулятор роз'яснив особливості практичного застосування нових показників звітності.

Для забезпечення належного розкриття інформації про діяльність відповідно до міжнародних стандартів звітності та пруденційних вимог, а також найкращих світових практик з урахуванням директив ЄС страховики детальніше розкриватимуть інформацію про оцінку:

- Активів, зобов'язань, власного капіталу;

- прибутковості/збитковості діяльності;

- Фінансових потоків;

- фінансового стану, платоспроможності,

- бізнес-моделі, показники збитковості.

Роз'яснюючи нові вимоги до звітності, регулятор навів новий набір (список) файлів із показниками звітності, які надаватимуться страховиками до Національного банку.

Зокрема, йдеться про регуляторний баланс, рух грошових коштів, показники страхової діяльності, платоспроможність, розвиток збитків, дотримання фінансових нормативів, оцінку ефективності діяльності, заборгованості, суттєві операції та кількісні характеристики діяльності.

Подання оновленої звітності буде здійснюватись у вже традиційному для страховиків форматі xml.

Після затвердження змін до звітності вимоги щодо її формування будуть розміщені на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України Статистика/Організація статистичної звітності/Реєстр показників звітності учасників ринку небанківських фінансових послуг.

Фахівці Національного банку акцентували увагу учасників зустрічі на тому, що страховики повинні подавати регулятору додаткові документи, а також в електронному вигляді у форматі MS Word, MS Excel:

- пояснення конкретних принципів, основ, правил та практики, що застосовуються страховиком при складанні даних звітності;

- Щоквартальне розкриття інформації;

- Розкриття інформації за результатами року;

- Дотримання страховиком вимог до платоспроможності та обов'язкових фінансових нормативів;

- Іншу важливу інформацію про діяльність.

Приділили увагу питанню подання актуарного звіту, а також періодичності та строкам подання показників звітності до Національного банку.

Розуміючи надскладні умови, в яких опинилися страховики, нові правила та вимоги до звітності запроваджуватимуться не раніше припинення чи скасування військового стану в Україні.

Страховикам буде надано достатньо часу для підготовки до звітності за новими правилами.

Затвердження нових показників звітності протягом воєнного стану не передбачається.

Нова звітність для страховиків розроблена відповідно до міжнародних стандартів звітності згідно з Solvency I, враховує рекомендації Світового банку за результатами дослідження стану регулювання платоспроможності та достатності формування страхових резервів українськими страховиками.

Національним банком отримано позитивний експертний висновок щодо розробленої моделі нової звітності страховиків від Проекту технічної допомоги ЄС "Посилення регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком" (EU-FINREG).

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Оставить комментарий0
Для того, чтобы оставлять комментарии Вам нужно войтивойти или зарегистрироватьсязарегистрироваться.
Последние новости рубрики:
Stockworld's telegram
Подробнее