Авторизация на порталеРегистрация на портале

Авторизация на портале

Авторизуясь на www.stockworld.com.ua Вы получаете доступ к расширенному функционалу портала: комментированию публикаций, организации встреч и участию в мероприятиях, созданию собственного профиля и просмотру профилей других зарегистрированных пользователей портала
РегистрацияЗабыли пароль?
Также Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях. Вы автоматически принимаете на себя условия Правил поведения на портале, а также условий перепечатки и другого использования материалов портала
Авторизация на порталеРегистрация на портале
Также Вы можете зарегистрироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях :
24.05.2022 | 09:24
1217
0

Минулого місяця банки отримали збиток

У квітні збиток банків становив 7,3 млрд гривень

У квітні поточного року збитки банків становили 7,267 млрд гривень.

Про це свідчать дані НБУ.

Наголошується, що банківський сектор залишається операційно прибутковим, незважаючи на нижчі темпи зростання операційних доходів та збільшення операційних витрат у результаті військових дій.

Чистий операційний прибуток за результатами чотирьох місяців 2022 року зріс на 10% р/р, незважаючи на скорочення цього показника у березні-квітні.

Водночас, банки сформували значні обсяги резервів під очікувані збитки через наслідки війни.

Відрахування до резервів зросли у сім разів порівняно з січнем-квітнем 2021 року – до 32,7 млрд. гривень, з них 83% або 27 млрд. гривень були сформовані в березні-квітні.

Загальне зниження бізнес-активності з початку повномасштабної війни призвело до падіння попиту на кредити та банківські послуги та спричинило зниження сум розрахунків – ключової бази комісійних доходів банків.

Введення банками кредитних канікул та зниження комісії за користування своїми послугами також негативно позначилося на доходах фінустанов.

Чистий комісійний дохід скоротився у січні-квітні на 22% р/р; зростання чистого процентного доходу у квітні склало 18% р/р порівняно з 35% р/р за січень-лютий 2022 року.

В результаті чисті збитки банківського сектора за перші чотири місяці цього року склали 7,4 млрд гривень, хоча ще в січні-лютому банки працювали з чистим прибутком у 9,9 млрд гривень.

Доходи банків у січні-квітні зросли на 11% у річному обчисленні до 88,6 млрд. гривень, витрати - на 53% до 96,0 млрд. гривень.

У січні-березні 2022 року банки продемонстрували негативний фінансовий результат 160 млн гривень через отримані в березні чисті збитки у розмірі 10,07 млрд гривень.

У 2021 році прибуток банків склав рекордні 77,5 млрд гривень.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Оставить комментарий0
Для того, чтобы оставлять комментарии Вам нужно войтивойти или зарегистрироватьсязарегистрироваться.
Последние новости рубрики:
Stockworld's telegram
Подробнее