Авторизация на портале

Авторизуясь на www.stockworld.com.ua Вы получаете доступ к расширенному функционалу портала: комментированию публикаций, организации встреч и участию в мероприятиях, созданию собственного профиля и просмотру профилей других зарегистрированных пользователей портала
Также Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях. Вы автоматически принимаете на себя условия Правил поведения на портале, а также условий перепечатки и другого использования материалов портала
Также Вы можете зарегистрироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях :
21.11.2016 | 09:13
1690
0

«Фондовий ринок «пасе задніх» через свою зарегульованість у порівнянні з сrowdfunding-investing»

Про fintech-стартапи та платформи для колективних інвестицій – в інтерв’ю SW з High Castle Capital.

З High Castle Capital, провідною світовою платформою для сrowdfunding-інвестицій, як компанія сама себе називає, у StockWorld.com.ua виходить доволі нетипове інтерв’ю. По-перше, воно колективне – ми ведемо бесіду одразу з кількома топ-менеджерами, по-друге, зустрічаємось в атмосферній кав’ярні і, по-третє, досить мало ведемо мову про фондовий ринок, скоріше про нові можливості для інвестування. Усі четверо співрозмовників SW – такі різні, наче уособлюють принцип High Castle – власне, краудфандінг.  Денис Гончаренко, співзасновник, керуючий партнер, та Володимир Сааков, ще один співзасновник, партнер та фінансовий директор High Castle Capital, – спеціалісти у галузі fintech, Уляна Штибель – віце-президент компанії, екс-голова офісу Варшавської фондової біржі в Україні, та Трістрам Джелі, директор представництва у Великобританії, ведуть мову про переваги вкладень у подібні проекти, та чому такий спосіб інвестування дає фору класичним інструментам для інвестицій.

StockWorld.com.ua: Один із Ваших продуктів та сервісів – інвестиції у нерухомість. Для пересічного громадянина це купівля квартири дешевше з метою продати її дещо дорожче. Наскільки це співвідноситься з реальною ситуацією? Наскільки охоче сьогоднішні українці готові інвестувати в це?

Чому краудфандінг дає фору класичним інструментам для інвестицій?

Денис Гончаренко: Таке ставлення до інвестицій у нерухомість дійсно мало місце, але протягом останніх років ситуація змінилась. Українці активно цікавляться придбанням нерухомості за кордоном з метою збереження капіталу, а також багато вітчизняних інвесторів шукають недооцінені об’єкти нерухомості або інші подібні цікаві інвестиційні проекти. Платформа HighСastle саме і створена для задоволення такого попиту. Крім того, вона надає можливість інвестування у нерухомість  для людей,  які володіють невеликим капіталом, оскільки нинішній рівень розвитку краудінвестінга у поєднанні з сучасними технологіями дозволяють кожному інвестувати у різноманітні інвестиційні проекти по всьому світу. Наприклад, раніше у звичайних людей не було реальної можливості інвестувати у високоприбуткову комерційну нерухомість через високий поріг «входу» в проект (мінімальний внесок становив 250 000 $), це було привілеєм інституційних інвесторів. High Castle разом з іншими property crowdfunding платформами усунули цей бар'єр та дозволяють взяти участь у прибутковому та захищеному бізнесі своїм клієнтам навіть з бюджетом в одну тисячу евро.

Володимир Сааков: Доповню, що інвестиції в нерухомість завжди вважалися одним із найкращих способів збереження та примноження капіталу. Наприклад, коли в країні спостерігається спад економіки, з’являється досить багато можливостей для довгострокового інвестування. Інвестиції в нерухомість у такий період доволі перспективні, оскільки можуть через певний час принести хороший прибуток.

SW: Чим насправді є інвестиції у нерухомість? Як це працює? Що пропонує High Сastle Capital, як на Вашій практиці працює crowdfounding, які ще послуги Ви ще можете надати?

Українці активно цікавляться придбанням нерухомості за кордоном.

Уляна Штибель: HighCastle дає можливість роздрібним інвесторам обирати оптимальний та найбільш привабливий шлях заробітку за чотирма напрямами: інвестиції у комерційну та житлову нерухомість (property); інвестиції у цільові кредити (peer-to-peer lending); інвестиції в акціонерний капітал (private equity, start-ups investing, investments in art), а також інвестування у біржову торгівлю (trading). Інвестор може обрати два основних напрями інвестування у нерухомість, отримуючи дохід від продажу об’єктів будівництва (development)  або  здачі в оренду (buy-to-let). При цьому більшість інвестицій у нерухомість та інвестицій у кредитування забезпечені заставою.

Володимир Саакаов: Як саме працюємо ми. HighCastle завжди бере участь в інвестуванні пліч-о-пліч із інвесторами. Дохід, отриманий від управління нерухомістю, розподіляється у розмірі,  пропорційному сумі інвестицій кожного інвестора. Ми працюємо не лише з інвесторами, але і з «об’єктами» для інвестицій. Так, для авторів інвестпроектів наша компанія надає послуги з підготовки для виходу на інвестиційний раунд, формування бізнес-планів, юридичних документів, а також кредитування.

SW: Загальновідомо, що інвестиції у нерухомість є найнадійнішими. Чи відповідає це дійсності у сьогоденній Україні? Що Ви взагалі можете сказати про інвестиційний сегмент – що працює, а що ні? Що зарекомендує себе найближчим часом, на що можна «ставити»?

Денис Гончаренко: Інвестиції у нерухомість є надійними тільки у випадку, якщо вони зроблені та керуються за допомогою  професіоналів. Враховуючи той факт, що в Україні банківський сектор втратив довіру населення та бізнесу, а в Європі відсоткова ставка за депозитом становить 0 %, то звичайні люди, як в нашій країні, так і у Європі, які хочуть зберегти на примножити свої капітали, все частіше звертають увагу на альтернативні інвестиції, в тому числі на crowdinvesting платформи. 

Інвестиції у нерухомість є надійними тільки у випадку, якщо вони зроблені та керуються за допомогою  професіоналів.

Володимир Сааков: Вважаю, що говорячи про інвестиції, краще не вживати термін «ставити», але можна зазначити, що перспективними з точки зору потенційного росту вартості нерухомості вбачаються ринки нерухомості Німеччини, Угорщини, та Уельсу (Великобританія). Також слід зазначити про масштабний ріст ринку peer-to-peer кредитування та привабливі умови, які він пропонує інвесторам.

SW: Інвестування в нерухомість – це, скоріше, довгостроковий проект. Через який час таке вкладання грошей може принести прибуток? У чому перевага інвестування у нерухомість?

Денис Гончаренко: Інвестування в нерухомість не обов'язково має бути довгостроковим. За допомогою платформи HighCastle інвестор може підібрати для себе проект з терміном від трьох до десяти років та почати отримувати дивіденди вже у наступному кварталі, а профіт від зростання вартості – за закінченням терміну проекта. Якщо інвестор хоче інвестувати на більш короткий час, то він має можливість це зробити на платформі HighCastle за допомогою боргових інструментів, кредитів, забезпечених нерухомістю.

SW: Які інвестиційні проекти сьогодні вписані у Ваш порядок денний, чим компанія займатиметься першочергово?

Уляна Штибель: Кожен із проектів для нас важливий. А особливою гордістю і прикладом довгострокової надійної інвестиції із сектору високодоходної нерухомості є  придбання номерів в Уельському готелі Caer Rhun Hall (на фото – ред.), що у Великобританії. А зразок impact investing – інноваційний соціальний проект YouWalk Today.

готель

SW: Чи погоджуєтесь ви з думкою Робетка Кійосакі про те, що ринок нерухомості більш привабливий, ніж фондовий?

Володимир Сааков: Не одне покоління інвесторів з’явилося завдяки порадам Роберта Кійосакі... Але будь-які рекомендації потрібно застосовувати у контексті місця, часу та обставин. Наприклад, для українських інвесторів завдяки нашій платформі з'явилась можливість робити інвестиції у нерухомість Великобританії та Європи, що на даному етапі розвитку української економіки є більш привабливою інвестицією, ніж в інструменти фондового ринку України та об'єкти нерухомості, представлені в нашій країні. При цьому ж, сьогодні в реаліях української економіки і обмежень зі сторони держави ці поради не завжди можна застосувати. Якщо розглядати фондовий ринок, то це низьколіквідний інструмент для інвестування коштів, а ринок нерухомості знаходиться в більш привабливій позиції, адже ціни на нерухомість мають перспективу росту.

SW: Розкажіть, будь ласка, трохи про Вашу компанію. Команда, історія? Чому Ви обрали саме таку назву – High Сastle Capital? Це високі амбіції, повязані з нерухомістю? Чи можна проводити аналогії із назвою американського серіалу, знятого у жанрі антиутопії, і романа авторства Філіпа Діка?

Ціни на нерухомість мають перспективу росту.

Денис Гончаренко: Наша компанія була створена трьома засновниками, що мали вже вагомий професійний досвід у керуванні активами і мали ідею організації універсальної інвестиційної онлайн-платформи. Кожен із співзасновників до цього не менше десяти років займався нерухомістю, фінансами та правом. Наприклад, я за фахом – юрист та в минулому арбітражний керуючий більш ніж 40 підприємств. Костянтин Печников – юрист з п'ятнадцятирічним стажем та власник агенції нерухомості. Володимир Сааков – економіст за фахом, а також керуючий активами приватних інвесторів з досвідом більше десяти років.

Стосовно назви… В своєму романі Філіп Дік описав історію, альтернативну класичній. Ми в своїй діяльності створюємо альтернативну класичній територію для інвестицій. Крім того, безумовно, присутні високі амбіції щодо розвитку платформи як універсального інструменту для альтернативних інвестицій, пов’язаних не тільки із  нерухомістю, а також з peer-to-peer lending та венчурними інвестиціями у стартапи та малий бізнес.

SW: Які перспективи розвитку peer-to-peer lending Ви бачите наразі в Україні? Кого з конкурентів – як у цій галузі, так і в суміжних – Ви можете назвати?

Володимир Сааков: Ми вважаємо, що перспективи розвитку в цьому напрямі є великими, враховуючи загальносвітовий тренд та особливості українського ринку. В Україні, до речі, вже з'явилися декілька гравців на цьому ринку, але всіх їх об'єднує одна проблема – валютні ризики. Наприклад, платформа від ПриватБанку, яка пропонує інвестувати у вітчизняний бізнес гривню під 23 % річних. Зважаючи на коливання курсу, що може отримати інвестор через рік? Приміром, я інвестував в червні 2015 року 20 тис. грн; через рік разом з нарахованими відсотками отримав 25 тис. грн. Але, з огляду на зміну курсу долара, інвестор як інвестував 1тис. доларів, так і отримав її назад. То чи заробив інвестор?...

Розглядаючи ж peer-to-peer lending, зазначу, що тут пріотритетом вважається захист інвестицій клієнтів. Ми приділяємо велику увагу інноваційним, високодохідним проектам, які попередньо ретельно відбираємо. Завдяки власному технологічному рішенню й унікальній організаційній структурі, ми вважаємо, що наразі в Україні у нас немає конкурентів в цьому напрямку.

Пріотритетом вважається захист інвестицій клієнтів.

Уляна Штибель: Найбільшою перевагою для роздрібного інвестора є те, що проекти на High Castle є чітко структурованими, а їхні очікувані фінансові результати – прорахованими та зрозумілими для клієнта. Звичайному інвестору не потрібно у такому випадку самостійно розраховувати теперішню вартість проекту та його дохідність, враховуючи ставку дисконтування та інфляції. До того ж, інвестор швидко може оцінити основні параметри проекту та прийняти рішення про його включення у портфель своїх інвестицій. Окрім того, інвестор може обрати свою найефективнішу стратегію інвестування через краудінвестингову платформу. Найбільш рекомендованою є диверсифікація портфелю інвестицій, таким чином, інвестуючи невеликими сумами у значну кількість проектів (10, 100 і більше) інвестор знижує ризики, тому дефолт по одному проекту компенсується дохідністю інших, що дозволяє завжди залишитись у виграші та досягти бажаного рівня річної дохідності.

Трістрам Джеллі: Доповню колег думкою про те, що головною особливістю краудфандінгу в сфері нерухомості є можливість здійснювати дрібніші інвестицій у порівнянні з прямими інвестиціями у нерухомість. І, так, одна з наших переваг – це диверсифікація. Проте, диверсифікація не дозволяє вам уникнути загальних ринкових ризиків як, наприклад, падіння вартості нерухомості на ринку. Тоді потрібно диверсифікувати між секторами.

SW: І все ж таки. У чому перевага інвестицій за допомогою краудфандінгових платформ в нерухомість перед класичними інструментами – банківським, фінансовим, фондовим ринками?

Найбільш рекомендованою є диверсифікація портфелю інвестицій.

Володимир Сааков: Зараз банківський сектор знаходиться в анабіозному стані, у приватних інвесторів-громадян немає впевненості в збереженні коштів на депозитних рахунках. Максимальні гарантії – це, як відомо, 200 тис. грн. І ця сума гарантована тільки фізичним особам, юридичні особи залишаються незахищеними взагалі. Банки в Україні пропонують бізнесу кредити під дуже високі відсотки. При цьому висувають вкрай високі вимоги до позичальників, що часто робить отримання кредиту нереальним, а навіть якщо позичальник впорався з подачею всієї необхідної документації та отримав кошти, відсоткова ставка в договорі зазвичай фіксується тільки на рік, а далі вона може бути змінена банком на свій розсуд. Всі ці фактори не сприяють розвитку бізнесу. В High Сastle Capital є можливість при подачі документів здобувачем інвестицій вказати бажану процентну ставку, термін та етапи фінансування, також прописати різні способи повернення інвестицій.

Уляна Штибель: На сьогодні, в умовах зарегульованості валютного ринку – як для зовнішнього, так і для внутрішнього інвестора, Україна фактично обмежує притік капіталу в український бізнес  від нерезидентів та резидентів, обмежує інвестиційні можливості закордоном та не створює таких можливосте всередині держави. Марно сподіватись, що український фондовий ринок буде діяти ефективно у найближчі роки, також марно сподіватись, що в Україні повториться досвід Польщі з масовим залученням приватних інвесторів-громадян на Варшавську фондову біржу в часи польської приватизації 90-их років минулого сторіччя. Наразі можна сподіватись лише на ефективне технологічне рішення, яке стимулювало б українських громадян до приватного інвестування.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Оставить комментарий0
Для того, чтобы оставлять комментарии Вам нужно войти или зарегистрироваться.
Последние новости рубрики:
Stockworld's telegram
Подробнее