Авторизация на порталеРегистрация на портале

Авторизация на портале

Авторизуясь на www.stockworld.com.ua Вы получаете доступ к расширенному функционалу портала: комментированию публикаций, организации встреч и участию в мероприятиях, созданию собственного профиля и просмотру профилей других зарегистрированных пользователей портала
РегистрацияЗабыли пароль?
Также Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях. Вы автоматически принимаете на себя условия Правил поведения на портале, а также условий перепечатки и другого использования материалов портала
Авторизация на порталеРегистрация на портале
Также Вы можете зарегистрироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях :
01.07.2022 | 10:33
502
0

Бізнес у червні негативно оцінив перспективи своєї економічної діяльності

Бізнес у червні негативно оцінив перспективи своєї економічної діяльності, - НБУ

Бізнес у червні негативно оцінив перспективи своєї економічної діяльності з огляду на продовження інтенсивних бойових дій у війні з Росією, зруйновані потужності та ланцюги поставок, блокування портів та пошкодження транспортної інфраструктури, подорожчання енергоносіїв та зростання виробничих витрат підприємств, погіршення інфляційних очікувань.

Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), розрахунок якого після тримісячної вимушеної перерви відновив Національний банк.

За червень 2022 року він становив 41.3 при рівноважному значенні 50.0.

У червні підприємства всіх секторів, залучених до щомісячного опитування, надали песимістичні оцінки економічних результатів у найближчій перспективі.

Негативні оцінки економічних перспектив підприємств промисловості зумовлені руйнуванням промислових потужностей, скороченням попиту, втратою замовлень, і навіть порушенням логістичних зв'язків: секторальний індекс становив 43.7.

Респонденти очікували зменшення обсягів виробленої продукції та обсягів нових замовлень на продукцію, у тому числі експортних, водночас прогнозували зростання залишків готової продукції внаслідок зменшення попиту та порушення логістики.

Підприємства сектору будівництва у червні дещо відновили роботу після фактичної зупинки будівництва на початку війни, проте ще песимістично налаштовані на оцінки своєї діяльності: секторальний індекс склав 40.1.

Очікування респондентів щодо обсягів будівництва, нових замовлень, а також закупівлі сировини та матеріалів були негативними.

Підприємства торгівлі також продемонстрували негативні очікування з огляду на проблеми з логістикою, втрату ринків збуту та знищення товарних складів: секторальний індекс становив 43.4.

Респонденти налаштовані на зменшення обсягів товарообігу та зменшення обсягів закупівлі товарів для продажу, водночас очікували на збільшення запасів/залишків товарів для продажу внаслідок зменшення попиту на окремі товари, закуплені в довоєнний період, та зниження платоспроможності населення.

Підприємства сектору налаштовані зниження торгової маржі.

Підприємства сфери послуг мали песимістичні оцінки своїх економічних результатів: секторальний індекс становив 37.7.

Цьому сприяли пошкодження транспортної інфраструктури та логістики, закриття повітряного простору, руйнування об'єктів сфери послуг та зниження попиту.

Підприємства всіх секторів економіки, що беруть участь в опитуванні, прогнозували зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі суттєвого подорожчання сировини, матеріалів і товарів постачальників.

Оцінки зайнятості також були песимістичними.

Респонденти всіх секторів очікували скорочення чисельності працівників внаслідок мобілізації та міграції персоналу.

Проте, незважаючи на війну, економіка України продовжує працювати.

Оцінка її падіння у червні поточного року – значення індексу ІОДА – можна порівняти зі значенням березня 2020 року, місяця початку пандемії Covid-19.

Щомісячне опитування підприємств проводилось з 2 по 21 червня 2022 року.

В опитуванні взяло участь 417 підприємств.

Серед опитаних підприємств 45.3% – підприємства промисловості, 28.3% – сфери послуг, 21.8% – торгівлі, 4.6% – будівництва, 31.7% респондентів – великі підприємства, 31.9% – середні, 36.5% – малі.

32.9% опитаних підприємств здійснюють експортні та імпортні операції, 9.8% – лише експортні операції, 14.4% – лише імпортні операції, 42.9% – не здійснюють зовнішні економічні операції.

Результати опитувань відображають лише думку респондентів – керівників підприємств, а не оцінки Національного банку.

Щомісячний індекс очікувань ділової активності (ІОДА) – інструмент оперативної оцінки та відстеження тенденцій розвитку економіки.

Індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Оставить комментарий0
Для того, чтобы оставлять комментарии Вам нужно войтивойти или зарегистрироватьсязарегистрироваться.
Последние новости рубрики: