Авторизация на порталеРегистрация на портале

Авторизация на портале

Авторизуясь на www.stockworld.com.ua Вы получаете доступ к расширенному функционалу портала: комментированию публикаций, организации встреч и участию в мероприятиях, созданию собственного профиля и просмотру профилей других зарегистрированных пользователей портала
РегистрацияЗабыли пароль?
Также Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях. Вы автоматически принимаете на себя условия Правил поведения на портале, а также условий перепечатки и другого использования материалов портала
Авторизация на порталеРегистрация на портале
Также Вы можете зарегистрироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях :
09.02.2021 | 10:02
6038
0
Это интересно

Виплата дивідендів стає простішою та безпечнішою

З 2016 року Центральний депозитарій (далі - ЦД), на підставі укладеного з емітентом договору, забезпечує здійснення емітентом виплати доходів за цінними паперами.

Одним з основних факторів, що впливає на привабливість цінних паперів для інвесторів є - перелік прав, що виникають із володіння ними. В залежності від виду цінних паперів власник отримує певний набір прав. Для акцій - це права на отримання доходу, на участь в управлінні товариством, тощо. Для облігацій - це права на отримання відсотків протягом терміну обігу облігації і номінальною вартістю облігації при погашенні. Права власників цінних паперів реалізуються при проведенні емітентом корпоративних дій (corporate actions).

До корпоративних дій, зокрема, відноситься виплата емітентом доходів за випущеними ним цінними паперами через депозитарну систему України. Обслуговування таких виплат забезпечують Центральний депозитарій та депозитарні установи, що обслуговують власників.

За весь час існування в Україні практики виплати доходів за корпоративними цінними паперами через депозитарну систему виплачено близько 100 млрд. грн.

«Центральний депозитарій постійно працює у напрямку впровадження в Україні стандартів обробки корпоративних дій базуючись на міжнародній практиці та удосконалюючи сервіси для наших клієнтів - емітентів та депозитарних установ. З 2019 року при обслуговуванні корпоративних дій ЦД та депозитарні установи використовують стандарт ISO, загальноприйнятий і зрозумілий на розвинених ринках світу. - коментує Марина Адамовська, Член Правління ПАТ “НДУ”. - В 2020 році ми продовжували роботи по удосконаленню бізнес-процесу виплати доходів з додатковим акцентом на підвищення рівня автоматизації (STP) при взаємодії з емітентом. В 2021 році процедуру виплати доходів через депозитарну систему знов чекають зміни. Вже з 01.07.2021р. для обслуговування виплати доходів ЦД буде використовувати рахунок в Національному банку України. Наразі триває робота щодо перебудови існуючих бізнес-процесів, договорів з клієнтами та внутрішніх документів НДУ.

За результатами опитування проведеного Центральним депозитарієм в 2020 році, ми також проаналізували побажання та зауваження наших клієнтів щодо спрощення процесу виплати доходів/сум погашення через депозитарну систему України. Особливо, зміни стосуються формату подачі документів засобами web-сервісу «Кабінет Клієнта», адже з кожним місяцем кількість таких розпоряджень, поданих в електронному вигляді, зростає.

Таким чином:

➢    для зручності наших клієнтів при формуванні розпорядження на виплату доходів/сум погашення тепер автоматично формується список депозитарних установ, що зазначені в сформованому переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів за акціями/доходів за цінними паперами.

➢    емітенту залишається лише зазначити суму виплати по кожній депозитарній установі, додати розрахунок нарахування таких сум та прикріпити підтвердження про сплату податків по депонентах такої депозитарної установи. Зазначимо, що обмеження по кількості файлів відсутні, а отже це буде сприяти більш швидкому формуванню документів до Центрального депозитарію.

Окремо хочемо звернути увагу, що подання розпорядження на виплату доходів/сум погашення засобами web-сервісу «Кабінет клієнта» це:

untitled

 

Користуйтесь новим сервісом та здійснюйте виплату доходів/ сум погашення за цінними паперами не виходячи з офісу!

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua

Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.

В этой статье упоминались: нду, дивиденди
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Оставить комментарий0
Для того, чтобы оставлять комментарии Вам нужно войтивойти или зарегистрироватьсязарегистрироваться.
Также Вас могут заинтересовать:
Stockworld's telegram
Подробнее
Подробнее