Авторизация на порталеРегистрация на портале

Авторизация на портале

Авторизуясь на www.stockworld.com.ua Вы получаете доступ к расширенному функционалу портала: комментированию публикаций, организации встреч и участию в мероприятиях, созданию собственного профиля и просмотру профилей других зарегистрированных пользователей портала
РегистрацияЗабыли пароль?
Также Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях. Вы автоматически принимаете на себя условия Правил поведения на портале, а также условий перепечатки и другого использования материалов портала
Авторизация на порталеРегистрация на портале
Также Вы можете зарегистрироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях :
07.08.2020 | 11:14
2184
0
Это интересно

Українська біржа попереджає інвесторів про ризики інвестицій в іноземні облігації

АТ «Українська біржа» попереджає інвесторів про ризики, яки можуть бути пов’язані зі здійсненням інвестицій в іноземні облігації (облігації, зареєстровані відповідно до законодавства іншої держави, включаючи єврооблігації України)

Ризики, пов’язані з встановленням в проспекті облігацій розміру мінімальної деномінації

Проспект іноземних облігацій може містити норми про мінімальну деномінацію, які встановлюють обмеження на обіг цінних паперів у країнах ЄС, а також в інших країнах, де іноземні облігації пройшли лістинг на фондовій біржі (мінімальний торговельний лот, що доступний до продажу або перерахування).

Наявність в проспекті облігацій мінімальної деномінації означає, що міжнародні центральні депозитарії зможуть провести розрахункові операції виключно з об’ємом облігацій, що за номінальною вартістю дорівнює мінімальній деномінації (наприклад, $100,000 або $200,000) або перевищує її з кроком, встановленим проспектом таких облігацій (наприклад, $1,000). Відповідно, наявність в проспекті облігацій таких обмежень може спричинити ризики, пов’язані з відсутністю у інвестора можливості перевести цінні папери в Clearstream, Euroclear та/або інші міжнародні депозитарії.

Для інвестора, який придбав в Україні пакет іноземних облігацій,  загальний об’єм якого є меншим розміру мінімальної деномінації, та який має намір вивести облігації в міжнародні депозитарії, наявність в проспекті облігацій вимоги до мінімальної деномінації може спричинити ризики, пов’язані з відмовою міжнародного депозитарію здійснити операцію, та необхідністю додаткової купівлі облігацій для збільшення пакету до розміру мінімальної деномінації (цей ризик відсутній у разі розрахунків в Депозитарії Національного банку України).

Ризики, пов’язані з участю у корпоративних діях

При прийнятті рішення про інвестування в іноземні облігації варто враховувати, що Національний депозитарій України та Депозитарій Національного банку України, на рахунках цінних паперів в яких обліковуються іноземні облігації, не можуть гарантувати потенційним інвесторам можливість участі у всіх корпоративних діях емітента та зборів власників облігацій, оскільки реалізація вказаних прав залежить від особливостей правового регулювання країни реєстрації емітента, країни реєстрації облігації та/або країни реєстрації іноземної фондової біржі, де здійснюється обіг цих облігацій, а також особливостей порядку обліку прав в міжнародних центральних депозитаріях.

Участь у корпоративних діях може повністю залежати від умов, які встановлено проспектом, але, як правило, участь у корпоративних діях можлива тільки у випадку, якщо сума номіналів належних інвестору облігацій  дорівнює мінімальній деномінації або перевищує її. Разом з тим, емітентом можуть бути встановлені умови участі у корпоративних діях, які не передбачають наявність жодних обмежень щодо мінімальній деномінації.

Правові ризики

При придбанні іноземних облігацій необхідно розуміти, що вони не є аналогами облігацій, зареєстрованих в Україні. У будь-якому випадку, права за ними і умови їх реалізації можуть суттєво відрізнятися від прав за облігаціями, зареєстрованими в Україні, зокрема, іноземні облігації можуть не передбачати право їх власника на отримання від емітента облігацій в передбачений строк повної номінальної вартості облігації або іншого майнового еквівалента у разі настання певних подій чи умов, якщо це передбачено проспектом та іншими документами емітента.

Ризики, пов'язані з валютним регулюванням в Україні

У зв'язку з обмеженнями на перерахування іноземної валюти між резидентами України, отримання купонного доходу і номіналу іноземних облігацій при їх погашенні може вимагати необхідність банківських платежів через іноземні банки, що може бути пов'язано з витратами, які можуть виявитися порівняно високими для невеликих пакетів облігацій.

Вказаний перелік ризиків не є вичерпним.

Зазначене повідомлення про ризики не має за мету відмовити потенційних інвесторів від здійснення операцій з іноземними облігаціями, що включені в біржовий список АТ «Українська біржа». Зазначене повідомлення здійснено з метою допомогти інвестору оцінити ризики, пов’язані з інвестуванням у такі цінні папери та прийняти зважене  інвестиційне рішення.

Потенційний інвестор має уважно ознайомитися з обмеженнями, що встановлені в проспекті іноземних облігацій щодо участі в корпоративних діях або здійснення операцій та прийняти зважене рішення про інвестування коштів в іноземні облігації з врахуванням цих обмежень та власної мети інвестування.

З огляду на вищевикладене, рекомендуємо кожному інвестору уважно розглянути питання про те, чи є вкладення в іноземні облігації, включені в біржовий список АТ «Українська біржа», прийнятними для інвестора, з урахуванням його інвестиційних цілей, досвіду та фінансових можливостей, а також інших факторів (в тому числі факторів ризику), які можуть бути важливі в зв'язку з такими інвестиціями.

В этой статье упоминались: еврооблигации, облигации, инвестиции
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Оставить комментарий0
Для того, чтобы оставлять комментарии Вам нужно войтивойти или зарегистрироватьсязарегистрироваться.
Также Вас могут заинтересовать:
Stockworld's telegram
Подробнее
Подробнее